Stránky spolku Sídliště Solidarita You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ještě chviličku...

Osud fotbalového hřiště při ZŠ Solidarita


 

Rok 2023 - jaká je budoucnost hřiště?

S nástupem nové politické reprezentace se znovu rozbíhají aktivity některých sportovních klubů, které by rádi prosadily MÍSTO hřiště zázemí pro svůj sport. 

Pro diskuzi o budoucnosti hřiště je potřeba znát jeho význam pro obyvatele v širokém okolí. Hřiště vzniklo během plánování sídliště Solidarita a od nepaměti sloužilo veřejnosti. Tato část Strašnic má převážně rodinný charakter a obyvatelé se odsud moc nestěhují. Mnoho lidí si velmi dobře pamatuje, jak bylo o hřiště dříve pečováno. Mělo správce, který bydlel v přilehlé budově (nyní ubytovna), o víkendech se zde hrávaly menší fotbalové zápasy, v zimě zde fungovalo kluziště. Místní vnímají úpadek posledních let, ale stále považují tuto plochu za velmi hodnotnou a nenahraditelnou pro široké okolí. Kde jinde lze v této části města nalézt bezpečnou a dostatečně velkou plochu pro hru a pobíhání dětí, pouštění draka, netradiční sportovní aktivity jako např. frisbee, softball, skautské hry či trénink hasičského sportu.


Není vám lhostejný osud bývalého fotbalového hřiště na Solidaritě? Čtěte, co již společně máme za sebou:

Pohled do minulosti:
Na konci března 2018 se obyvatelé Solidarity a okolí dozvěděli, že se na pozemku bývalého fotbalového hřiště při ZŠ Solidarita chystá výstavba obrovské haly, viz článek: https://pirati10.cz/u-zs-brigadniku-ma-vyrust-nova-viceucelova-hala/?fbclid=IwAR2PT75IXKXCWcMTbQ9oDJnZo06_w9oHth4AeHdf9QxoFca_OeZeSke02JE

Nevole občanů proti záměru této výstavby zmobilizovala více než 1300 občanů, kteří se v rekordním čase 22 dní podepsali pod tištěnou petici.

18. 6. 2018 proběhla moderovaná panelová diskuze ve Strašnickém divadle se zastupiteli MČ Praha 10, vedením Základní školy Brigádníků (nyní ZŠ Solidarita), občany a Florbalové školy Bohemians, která stála za výstavbou. Účast přislíbili i zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, ti ovšem nedorazili. Cílem bylo nalézt společné stanovisko a záměr pro hřiště.

Společné stanovisko všech dotčených stran viz níže:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fotografie Petra Klapka a Petr Zewlakk Vrabec