Stránky spolku Sídliště Solidarita You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ještě chviličku...

Masopust


 

Milí sousedé,

situace na Ukrajině nás natolik zasáhla, že nám přijde nemožné oslavit Masopust v takovém rozsahu a s takovým veselím, jaké jsme plánovali. Rozhodli jsme se proto pro změnu v našem programu a masopustní průvod s maskami a taškařicemi vynechat. Nejsme schopni bujarého veselí za situace, kdy je takto popírána svoboda a lidská práva jedné z evropských zemí.

Setkání ale nerušíme! Cítíme, že právě v těchto dobách je důležité se vídat, podporovat se, komunikovat, sdílet, zkrátka udržet soudržnost, nezůstat sám. V 16:00, tak, jak bylo plánováno, se sejdeme na hřišti a společně zapálíme oheň solidarity. Na hřišti také po zbytek setkání zůstaneme.

Zároveň vnímáme, jak je pro naše děti důležité i nadále fungovat a neztrácet "normální" život, bavit se a hrát si. Proto je samozřejmě možné (jak pro děti, tak pro dospělé), přijít na hřiště v maskách, využít ten volný a svobodný prostor fotbalového hřiště pro hry a blbnutí, klidně si i zazpívat u ohně, pokud k tomu bude chuť. Každý z nás je díky bohu svobodným člověkem, a proto se může i svobodně rozhodovat o tom, jak Masopust na Solidaritě prožije.

Koláče jsou v řešení, avšak pokud byste chtěli i vy přinést něco na společný stůl, ta možnost je otevřená, stejně jako pokud byste si na ohni chtěli něco opéct.

Děkujeme za pochopení a moc se těšíme na všechny, kteří dorazí 3.3. na hřiště, ať už v maskách nebo bez, ať už s dobrou nebo smutnou náladou.

Solidaritě zdar!

Za organizátorky

Petra Klapka, Petra Štichová, Klára Vratislavová

PS. Moc prosíme o ústní sdílení všem, o kterých víte, že se chystali dorazit a nepřečtou si tento příspěvek. Děkujeme!