Stránky spolku Sídliště Solidarita You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ještě chviličku...

Semínkovna


Máme vlastní semínkovnu! Šuplík z půdy posloužil výborně.

Na konci března 2019 vznikla semínkovna pro místní i přespolní. Přidali jsme se tak do řady semínkoven po celé ČR s cílem podporovat svobodné sdílení osiv a zachovat tak rostlinnou rozmanitost a přírodní zahradničení. https://seminkovny.com/ 

Semínkovna je otevřena pro kohokoli, kdo si chce semínka vzít nebo semínka darovat. Je žádoucí, aby se po sezoně alespoň nějaká část semínek zase vrátila a příští rok tak mohl koloběh sdílení a zahradničení pokračovat. Prosím, věnujte pozornost, co do semínkoven patří a co nikoli, viz pravidla níže.

K zapůjčení máme i knihu Pěstujeme si vlastní semínka od Petra Dostálka!

V září 2019 se semínkovna rozdvojila a druhý šuplík putoval do kulturního a vzdělávacího centra pro seniory Elpida na Pankráci. Naše semínkovna pravidelně cestuje po strašnických akcích jako je Maňána festival nebo Zažít Strašnice jinak. 

Pravidla semínkovny:

  1. Semínka nejsou mořená
  2. Nejedná se o F1 hybridní osivo
  3. Nejedná se o semínka invazivních rostlin
  4. Semínka by měla být ideálně v dobře uzavíratelných sáčcích s názvem, místem a rokem sklizně.

Momentálně je možné semínkovnu alias šuplík navštívit pouze po předchozí domluvě, napište mi na petra@sidlistesolidarita.cz