Stránky spolku Sídliště Solidarita You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ještě chviličku...

Semínkovna


Máme vlastní semínkovnu! Šuplík z půdy posloužil výborně.

Na konci března 2019 vznikla semínkovna pro místní i přespolní. Přidali jsme se tak do řady semínkoven po celé ČR s cílem podporovat svobodné sdílení osiv a zachovat tak rostlinnou rozmanitost a přírodní zahradničení. https://seminkovny.com/ 

Semínkovna je otevřena pro kohokoli, kdo si chce semínka vzít nebo semínka darovat. Je žádoucí, aby se po sezoně alespoň nějaká část semínek zase vrátila a příští rok tak mohl koloběh sdílení a zahradničení pokračovat. Prosím, věnujte pozornost, co do semínkoven patří a co nikoli, viz pravidla níže.

V září 2019 se semínkovna rozdvojila a druhý šuplík putoval do kulturního a vzdělávacího centra pro seniory Elpida na Pankráci. Naše semínkovna pravidelně cestuje po strašnických akcích jako je Maňána festival nebo Zažít Strašnice jinak. 

Momentálně je možné semínkovnu alias šuplík navštívit pouze po předchozí domluvě, napište mi na petra@sidlistesolidarita.cz