Stránky spolku Sídliště Solidarita You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ještě chviličku...

Zažít Solidaritu jinak 10.9.2023


Milí sousedé, je čas na děkovačku, protože Zažít Solidaritu jinak 2023 mělo opět úžasnou atmosféru! Tolik zapojených sousedů do příprav i do programu ukazuje, jak fajn sousedství tu máme! 

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se podíleli! 
Klára Vratislavová za koncept výstavy i další pomoc s organizací ZMJ, Jan Vratislav, Ondra Kvasňovský, Honza Kůs, Pavel Jareš, Michal Novotný, Branislav Rajňák za pomoc při odvážení hromady věcí z Prostor Prádelna a zase zpátky. Soňa Ždimerová za supr pomoc s dodávkou při odvozu stolů. Mimochodem stoly zdarma poskytli již podruhé supr hoši z nedaleké firmy Scénografie (www.scenografie.cz). Díky i Tom Frajer za reprák, mix a mikrofon!
 
Velkou pomocí byl i roznos plakátů díky Klára Sebroňová a Bára.
 
Krásné cedule označující zóny vyrobila sousedka Adéla Vrbová (aka pan.panelak na IG).
 
Do programu se zapojili i další místní nebo alespoň částečně místní: kapela Troiss, Sísa nebo Libuna, Šimon Havelka, DJ Krobas, Petr Vořešák i Tom Frajer
Asia Fendrychová a Marta Kohoutová připravili ochutnávku mindfulness a anglický koutek.
S kavárnou se přihlásili Daniel Dvořák a Petra Štichová aka Metaculture, mimochodem pocitová mapa byla rovněž z jejich dílny.
Sousedské bistro s těmi nejlepšími domácími burgery a drinky obstaralo sourozenecké bistro Jana Jeřábková & bro.
René Kubášek rozpálil gril a připravil skvělou rumunskou specialitu. Jestli jste si dali solidární pívo, tak vězte, že i to má na svědomí René spolu se Štěpán Hon!
Na slavnosti jste mohli ochutnat i místní Pizza jedině na dřevu.
 
Velký dík patří také všem sousedům, kteří přinesli domácí pochutiny na Stůl pro Solidaritu!
 
Míša Stříteská s Ivou Linhartovou připravila nádherný swapovací koutek pod sakurami. Marcela Klinerová aka Didijé zase krásný stánek se svou tvorbou.
Obrovský dík za přípravu, řezání, lepení i samotnou instalaci výstavy prvků spolkového depozitáře a ilustrací náleží Eva Novotná a Klára Pavlištová. Myslím, že výstava se hodně povedla, co říkáte?
Díky patří také spolku Bubahof za jejich sousedskou půjčovnu, mrkněte na jejich web (https://bubahof.com/)
 
A nesmíme zapomenout na finanční podporu Prahy 10 a také na poskytnutí mobilní toalety a košů. Díky i Blance ze ZŠ Solidarita, která byla k dispozici kvůli elektřině a vodě a Kreativní Praha za pinčes. Ten už by mohl zůstat natrvalo, co myslíte?
A taky spolek Automat, který to celé zaštiťuje.
 
Vidíte, kolik lidí stojí za programem? Kolik energie bylo vloženo do jednoho odpoledne? Je to neuvěřitelná práce nás všech. Věřím, že se vám třetí ročník líbil a že jste si užili tu hlavní myšlenku, totiž že pěstovat sousedské vztahy má cenu. Z "pouhých" sousedů se můžou stát přátelé na celý život. A co je víc než přátelství?
 
Foto Petra Klapka